články

NECESTUJTE ZA MOŘEM, MOŘE PŘIJDE ZA VÁMI

K moři nejezdíme jen kvůli koupání, opalování, poznávání památek, ale i kvůli svěžímu mořskému vzduchu který tak blahodárně působí na nás.

Odpařováním slané mořské vody obsahuje takovou dávku soli, která má léčivé účinky. Vědí to dobře ti, kdo mají problémy s astmatem, alergiemi nebo lupénkou.

Jenže účinek za pár týdnů zmizí a k tomu, abychom si mohly dopřát pobyt u moře několikrát  v roce , většině z nás chybí více prostředků i času.

Proto se v posledních letech objevila v tuzemsku spousta solných jeskyní, které se těší mezi lidmi velké oblibě. Prokazatelně jim pomáhají, mají podobný efekt, jako pobyt na mořském prostředí. Jenže do solné jeskyně se musíme vydat a už jsme zase u stejného problému - návštěva něco stojí  a musíme si udělat čas.

Nyní se nabízí řešení: vytvořte si přostředí solné jeskyně doma a užívejte si ho neomezeně dlouho kdykoliv si to budete přát!

Dokáže to novinka na českém trhu - unikátní zařízení v léčbě a prevenci onemocnění dýchacích cest, domácí solná jeskyně SALIN.

Léčebný přístroj, jenž má všechny potřebné certifikáty pro EU i klinické testy, pracuje na stejném principu jako solná jeskyně, jejichž ozdravné účinky jsou známy již dlouhou dobu a tvoří základní klinické doporučení pro léčbu chronických onemocnění dýchacích cest.

 

SALIN  získal kromě dalších významných ocenění, v roce 2002 zlatou medaily na světové výstavě v Bruselu a stříbrnou medaily na mezinárodní výstavě v Ženevě.

Přístroj je nejúčinnější při spánku. Jeho využití je možné v domácnostech, hlavně v ložnicích , dětských pokojích, mateřských školkách, veřejných prostorech, kanceláří  při masážích, ve wellnes hotelech apod.

Nemá žádné vedlejší účinky!!!

Prostě stačí jen dýchat :-)

 

ASTMA PŘEHLÍŽENÝ PROBLÉM?

V ČR dramaticky přibývá dětí s astmatem. Během deseti let se jejich počet zdvojnásobil. Astmatem trpí každé sedmé dítě. Problém je v tom, že jsou děti malé( před čtvrtým rokem věku) dá se toto onemocnění určit jen obtížně. Přestože na astma jsou již účinné léky,  z 900 000 nemocných  v ČR se celá třetina neléčí. Příznaky jsou totiž typické nebo skryté a tak kašel a krácení dechu přičítají pacienti věku či ztrátě kondici.  Neléčené astma může přitom vážně poškodit plíce.

CO JE ASTMA?

Onemocnění dýchacích cest. Projevuje se zvýšenou dráždivostí průdušek, které se zúží a nemocný se  může dusit. Potřebuje ihned lék na jejich rozšíření, který dýchání zlepší. Přesnou příčinu astmatu i odborníci pouze odhalují. Přitom je nejčastější chronickou nemocí u dětí a jednou z nejčstějších u dospělých.

ASTMA často začíná jako neinfekční suchý dráždivý kašel, který trvá několik týdnů. Dítě stále pokašlává "bez příčiny" ... ASTMA mohou vyvolat také nealergické složky ovzduší, např. prach, cigaretový dým, výpary z chemikalii, prach z mouky,  stavební prach na staveništi atd. popřípaě alergeny - nejčastěji alergeny roztočů, pyylu, plísně, zvířat atd.

Druhou nejčastější příčinou jsou viry, např. běžná rýma. ASTMA může být způsoběno také alergickou reakcí.

ASTMA je vážné onemocnění, protože ztížené dýchání může ohrozit život. Dýchací těžkosti způsobují křeč v dýchacích svalech a opuchlá sliznice dýchacích cest. Kromě toho se v plicích začíná tvořit hustý hlen který je další mechanickou překážkou  dýchání. Toto zúžení dýchacích cest způsobují často jasně slyšitelné "pískání" v plicích  při nádechu a výdechu. Často vzniká při usínání  a během spánku.

ASTMA není jen občasné onemocnění. Je to stále přítomný zápal v průduškách, který do určité intenzity, si  vůbec necítíte. Proto když Vám bylo diagnostikováno ASTMA, nezanedbávejte pravidelné docházení na kontroly. I v případě, že nemáte žádné  těžkosti, kontroly jsou důležité. Pacienti  kteří se neléčí, dokud nemají těžkosti si často přivodí  vážné zhoršení stavu. Průdušky se časem zužují a tyto změny jsou již nevratné. Nepodceňujte ASTMA, ani když zdánlivě nemáte těžkosti.

JAKÉ JE MOŽNÉ ŘEŠENÍ?

Jedno z řešení jsou návštěvy  u lékaře a používání různých inhalátorů. Je však potřeba si uvědomit, co nás to bude stát času, pohodlí a peněz. JIstě, jsou situace, kdy musíme vyhledat lékařskou pomoc a jsme na ni odkázáni. Výrazně však lze pomoci svému zdravotnímu stavu úpravou ovzduší v prostředí ve se zdržujeme a kde především spíme - a to je velmi důležité nejen při léčbě, ale také při prevenci.

 

Jedno z řešení jsou návštěvy u lékaře a používání různých různých inhalátorů. Je však třeba si uvědomit, co nás to bude stát času, pohodlí , ale také peněz. JIstě jsou situace, kdy musíme vyhledat lékařskoupomoc a jsme na ni odkázáni. Výrazně však lze pomoci svému zdravotnímu stavu úpravou ovzduší v prostředí, ve kterém se zdržujeme a kde především spíme- a to je velmi důležité nejen při léčbě, ale také při prevenci.

A právě tuto úpravu ovzduší zabezpečuje dokonale HALOTERAPIE - tedy vdechování solných mikročástic. Velmi důležité je upravit prostředí po dobu spánku, tedy v ložnici, kdy tělo nejvíc odpočívá a posiluje imunitní systém.

Ideálním prostředkem pro tuto úpravu jsou v sočasné době na našem trhu domácí solné jeskyně - přístroje SALIN.

Na tyto přístroje byly prováděny klinické testy a mimo jiné také na ASTMA s velmi pozitivním výsledkem. Test se prováděl 12 měsíců  na 30 pacientech a v jeho závěru se konstatuje, že: ... doplňková léčba, nucená ionizace vzduchu v interieru, zvýšila kvalitu života pacientů a snížila roční počet hospitalizací, přičemž tato metoda nepřináší žádné riziko, je levná  a vhodná do obytných prostor.

Přístroje SALIN - Domácí solná jeskyně  - jsou v současné době nejmodernější a nejprogresivnější formou využívání haloterapie v domácím prostředí, kancelářích, různých společenských prostorách a to pro svou nízkou cenu, jednoduchost používání a možnost využití všemi věkovými kategoriemi bez jakýchkoliv kontraindikací. www. domacisolnajeskyne.eu


                                                                

   
 
Solné jeskyně doporučují: Dovolená v Česko-Slovensku   Foxíkova jazyková školka Praha    Dentimed

© 2011 Domácí solné jeskyně | Ochrana osobních údajů | Prohlášení o přístupnosti
Powered and created by Studio Magnet s.r.o. | XHTML 1.0 Strict | CSS 2.1

Design studio E-WORKS