Návod k obsluze- Salin S2

                                                   NÁVOD K OBSLUZE
                                    SOLNÝ PŘISTROJ PRO ČISTĚNÍ VZDUCHU

                                                                   „SALIN S2“
   
Přístroj SALIN S2 využívá absolutně nový proces  úpravy vzduchu se solnoiontovou cirkulací. Vzduch který prochází přes filtrační blok s granulemi soli, chloridu sodného a v několika vrstvách patentovanou metodou nanášenými solnými ionty které se postupně uvolňují do prostoru. Průchodem vzduchu přes filtrační blok pomocí ventilátoru jsou neustále dodávány nanokrystaly chloridu sodného do okolí, který mění ionizaci vzduchu. Solné ionty jsou vyrobeny speciální metodou, která je patentovaná a schválená v EU jako velice účinná metoda pro léčbu dýchacích cest. Domácí solné jeskyně zajišťují podobné prostředí jako v solných dolech  a jeskyních.
 

   * Přístroj nezpůsobuje korozi v prostoru použití.

                                                             ÚČINKY POUŽÍVÁNÍ

• Všeobecné hygienické účinky
   Při používáni přístroje SALIN lze pozorovat všeobecný účinek na zlepšení kvality ovzduší usazování prachu a odstranění cigaretového kouře. Eliminuje nepříjemné pachy (pot, plísně, staré knihy)a zlepšuje kvalitu ovzduší, které se stane svěží a příjemný pro dýchání.

• Všeobecná zdravotní účinky
   Používání přístroje SALIN zdravými lidmi, nebo lidmi s různými onemocněními dýchacích cest ukázalo řadu obecně prospěšných účinků jako je zvýšení odolnosti proti nachlazení, klidný a uklidňující spánek, psychickou pohodu a relaxaci, snížení dýchacích problémů, snížení chrápání.

• Léčebné účinky
   Používání přístroje lidmi s onemocněním dýchacího ústrojí má řadu příznivých účinků pro široké spektrum onemocnění horních a dolních dýchacích cest. U potíží v oblasti ORL, SALIN dokázal, že může být velkou pomocí v případě rýmy, zánětu dutin, zánětu hrtanu a v případě  všeobecného znecitlivění nebo alergických problémů.
    V plicním onemocnění bylo dosaženo příznivých výsledků v případě astma, asthmatiformé bronchitidy, bronchitidy, bronsectazy, silikózy, využití v zotavení TB, mucoviscidozy.
    Příznivé účinky byly pozorovány při nedostatečném dýchání, například srdečních případech nebo problémech způsobených štítnou žlázou.

Solné ionty jsou uznávány, jak v odborné literatuře tak i lékaři jako hlavní stabilizátor buněčné membrány na úrovni epitelu dýchacích cest.
  V přítomnosti solných iontů probíhá fluidizace bronchiální sekrece a horních dýchacích cest a tím se zvyšuje množství solné fáze  hlenu. Kromě toho je aktivován ciliární pohyb (dokonce i v případě chronických kuřáků, kde je známo, že je tato činnosti značné oslabená), což vede k rychlému odstranění respiračních sekretů.
  Sodné ionty působí na snížení edému horních aerodigestivních cest (plocha palatinu, oblasti jazyku a mandlí) které mají  často osoby s chronickým chrápáním. Zánětlivý edém,ve středních nosních dutinách, což vede k obnovení jeho propustnosti a drenáže vedlejších nosních dutin.
   Toto zjištění je všeobecně známé a tvoří základní klinické doporučení v chronických onemocnění dýchacích cest, pro mořské aerosolové a lázeňské léčby v sanatoriích a solných dolech.
Pomocí zařízení SALIN se zajistí snížení zánětlivých edémů v celém dýchacím ústroji, což umožňuje postupné snižování dávek specifických léků a větší účinnosti lékařského ošetření.
  Zlepšuje funkci dýchacího ústrojí, což je zásadní pro zajištění dobrého zdravotního stavu, vyřeší velké množství dýchacích problémů a obecně zajistí zlepšení odolnosti organizmu proti různým respiračním onemocnění.
Pro své blahodárné účinky je přístroj SALIN S2 doporučován jako všeobecný doplněk pro lidi s dýchacími problémy, ale také u zdravých lidí, ke zvýšení odolnosti dýchacího ústrojí. Pro své účinky fluidizace respiračních sekretů a posílení vibrací umožňuje odstranění sekretu dýchacích cest a tím zajistí snadné a pohodlné dýchání, Pročisťuje nosní dutiny a dokonce snižuje chrápání.

                                 POUŽITÍ

Pro nejlepší ozdravné účinky doporučujeme použít přístroj minimálně 8 hodin denně. V prvním období( alespoň jeden měsíc) se doporučuje intenzivní používání zejména v noci. Přístroj SALIN S2 je určen pro použití v místnostech o objemu 30-40m3. Zařízení SALIN zapněte 1-2 hodiny před vstupem do místnosti. Doporučujeme umístit přístroj do výšky cca 1m od podlahy, ve vzdálenosti 0,5 až 1,2 m od uživatele a to zejména ve větších místnostech než je doporučeno.   

  
Nedoporučuje se používat přístroj venku nebo v prostorách s větší vlhkosti a par(koupelny, bazény, sauny, sklepy, atd.),
V zaprášených prostorách a v místnostech s olejovými aerosoly( kuchyně).Snižuje se tím doba využití filtračního bloku!

                  Zvláštní lékařské upozornění

  Lidé s dýchacími problémy, budou rychle cítit výrazné zlepšení kvality ovzduší, budou snadněji dýchat. Velmi pravděpodobně zjistíte, že nemusíte tak často používat antiastmatické postřiky. Věnujte zvláštní pozornost Vašemu aktuálnímu zdravotnímu stavu. V ojedinělých případech se může objevit v prvním období používání zvýraznění jevu kašle. Řídnutím sekretů dýchacího ústrojí aktivuje proces jejich odstranění. Kašel je hlavním mechanismem pro dosažení tohoto procesu. Pokud jsou záchvaty kašle příliš nepříjemné, snižte napětí zařízení, případně omezte na začátku dobu používání přístroje.
Zdůrazňujeme ještě jednou, že kašel v této souvislosti není sám o sobě alarmujícím faktorem, pokud není příliš intenzivní. Každodenní používání s postupně zvyšuje od 1-2 hodiny až na 6-8 hodin, za 2-3 týdny zmíněné jevy zmizí. V prvních dnech používání přístroje SALIN je množství vyzařované soli ve vzduchu větší a je možné, že účinky na dýchací ústrojí mohou být intenzivnější.
- Nepřerušujte nebo neměňte dosavadní léčbu!
- Nezanedbávejte pravidelné lékařské kontroly!
- Dodržujete rady svého lékaře!               
 
 
                               UVEDENÍ PŘÍSTROJE DO PROVOZU

Vložte zástrčku adaptéru do konektoru přístroje a poté adaptér do zásuvky 230V (střídavý proud).
Změnu účinnosti přístroje SALIN S2 docílíte tak, že na adaptéru odpojeném ze zásuvky změníte vstupní napětí pomocí přiloženého klíčku. Pokud vás chod přístroje neruší, nesnižujte jeho účinnost, klesá tím objem upraveného vzduchu.
 

                            TECHNICKÉ ÚDAJE
• nominální napěti: 230 V 6-9 V střídavý proud
• nominální výkon : 10 W
• vzduchový průtok : 3-8 m3/h
• doporučený objem využitého prostoru :max.40 m3
• doporučená doba použití : 8-10 hod./den
• životnost filtračního bloku: 4-6 měsíců
• hmotnost : max.0.600 kg
• rozměry (mm):105 x 135 x 145
• hladina hluku : max. 60 dB

 


               Výměna filtračního bloku SALIN S2

S cílem optimálního udržování parametrů účinnosti přístroje je doporučena výměna filtračního bloku po uplynutí čtyř až šesti měsíců používání. Filtrační blok se mění jako celek, nesnažte se ho otevírat, ani žádným způsobem doplňovat do starého filtru jakoukoliv sůl ani jinou látku, může dojít k poškození zdraví, nebo Váš přístroj učiníte nefunkční. Je vhodné na štítek, který se nachází ve spodní části přístroje, uvést datum příští výměny bloku.
 - vyjměte napájecí zdroj (adaptér) ze zásuvky a napájecí kabel ze zástrčky zadního konektoru přístroje
- odstraňte boční pojistné štítky s nápisem SALIN
- sejměte spodní víko přístroje pomocí přiloženého klíčku (slouží i na regulaci účinnosti)
- vyjměte použitý filtrační blok a umístěte nový filtrační blok pečlivě do bočních drážek (šipka směrem ven)
Zakryjte víkem přístroje a zajistěte přiloženými novými pojistnými štítky s nápisem SALIN
- Obnovte napájení přístroje

             ZVLÁŠTNÍ POKYNY

- Nepoužívejte připojení na jiné napětí než 6-9 V, které je uvedeno v technických parametrech u jednotlivých přístrojů. stejnosměrný proud!
- Napájecí kabel nelze nahradit. Pokud je vadný, odpojte adaptér, je již nefunkční!
- Chraňte přístroj proti mechanickým nárazům!
- Neskladujte a nepoužijte přístroj v prostředí s vysokou vlhkostí, nevystavujte postřiku vodou!
- Pokud zjistíte únik roztoku soli ze zařízení, odpojte jej od napětí. Obraťte se na prodejce nebo zástupce výrobce pro vyřešení problému.
Záruční doba na konstrukční vady přístroje SALIN  S2 je prodloužena na 48 měsíců ode dne zakoupení.
 Průměrná doba používání je 4 roky.
  Záruční a pozáruční opravy mohou být provedeny pouze u dovozce nebo výrobce. Záruční opravy výrobků SALIN jsou bezplatné.

   
 
Solné jeskyně doporučují: Dovolená v Česko-Slovensku   Foxíkova jazyková školka Praha    Dentimed

© 2011 Domácí solné jeskyně | Ochrana osobních údajů | Prohlášení o přístupnosti
Powered and created by Studio Magnet s.r.o. | XHTML 1.0 Strict | CSS 2.1

Design studio E-WORKS